7 Ocak 2011 Cuma

2010 Güz Dönemi Notları Açıklandı!
Eurobasket.com sitesi tüm Avrupa kulüplerini içeren bir değerlendirme sistemine girmişler ve bu değerlendirme sistemine göre 2010 yılının ikinci yarısını, sezonun ilk kısmını, Avrupa'nın en iyi dördüncü takımı olarak bitirdik!

Galatasaray'ımız EuroCup ilk tur müsabakalarını 4-2'lik bir dereceyle bitirirken, ligde oynadığı 13 karşılaşmanın 11'inde galip gelmeyi başardı! (Toplam derece: 15-4)

Abdi İpekçi'de oynadığımız hiçbir karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmamamız da önemli bir ayrıntı.

Takımımız bu süreçte özellikle savunmada gösterdiği harika performansa çok şey borçlu. Sezonun ilerleyen döneminde bu formumuzun artarak devam edeceğine ve özlediğimiz başarıları yakalayacağımıza dair inancımız tam!

Yine de koçumuz Oktay Mahmuti'nin sözlerini unutmayalım: "Bu sezonki hedefimiz güzel basketbol oynamak!" Onlar oynarken keyif alıyor, bizler de izlerken keyif alalım.

Değerlendirme kriterleri:
1) Yerel lig sonuçları
2) Avrupa Kupası katılımları (Farklı kupalar farklı değerlendirilirler.)
3) Avrupa Kupası sonuçları (Takım bazlı)
4) Avrupa Kupası sonuçları (Ülke bazlı)
5) Son 5 hafta sonuçları
6) Play-off maçları, normal sezon maçlarından daha fazla puan getirir.
7) Ülkeler önceki sezon sonuçlarına göre sıralanmıştır.

Bu kriterlere göre ilk 10'da Galatasaray'ımızla birlikte şu takımlar yer aldı.Sıralamanın devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Not: EuroCup ön eleme maçları dikkate alınmamıştır.

Not 2: Değerlendirme aylık yapılmaktadır. Geriye dönük olduğundan "Güz dönemi." tanımı yapılmıştır. Her ay Eurobasket.com sitesi ile birlikte güncellenecektir!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder