6 Mayıs 2011 Cuma

Engelsiz Aslanlar'imiz 3. Şampiyonluk İçin Zwickau'da

Engelsiz Aslanlarımız, Cuma günü Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için parkeye çıkıyor. 1975 yılından beri düzenlenen Şampiyonlar Liginde 2 şampiyonluğumuz bulunuyor. Üçüncü şampiyonluk için ilk maçı, cuma günü saat 13:30'da ev sahibi Zwickau ile oynayacağız. Rakiplerimiz hakkında sizler için kısa kısa bilgileri derledik. Turnuvaya ev sahipliği yapan Zwickau kenti, Almanya'nın Saksonya eyaletine bağlı yaklaşık 95.000 nüfuslu bir kenttir. Ayni zamanda otomobil kenti olarak da bilinir. Kentin spor alanındaki en önemli takımı, grup müsabakalarında karşılaşacağımız Tekerlekli Sandalye Basketbol takımıdır. Şampiyonlar ligi müsabakaları, Sporthalle Mosel(Salon2) ve Sporthalle Scheffelberg(Salon1) adlı salonlarda oynanacaktır.


Turnuvanın Maç Programı;

RSC Rollis Zwickau (Almanya)


Müzelerinde 2004 ve 2006 yıllarında olmak üzere kazandıkları 2 tane Andre Vergauwen kupası bulunduruyorlar. Kadrolarında oyuncu koç olarak bulunan 38 yaşında ki Polonyalı Piotr Luszynski ve yine Polonyalı Kryzysztof Bandura gibi iki önemli yıldızı bulunduruyorlar. Bu iki oyuncunun yanı sıra yine Polonyali Balcerowski ve A.B.D.li oyuncu Bryce Doody de takımlarına önemli katkı veren isimler. Ayrıca Zwickau şu anda kadromuzda bulunan Petr Tucek ve Mateuzs Flipski'nin de eski takımıdır.
Turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Zwickau, bu yüzden elemelerde mücadele etmeden katılma hakkına sahip oldu. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Alman Ligi'nde B grubunda yer alan Lahn-Dill'in ardından sezonu ikinci sırada tamamladı.
Zwickau takımının tam kadrosu şu şekilde:


CD Fundosa Once Madrid (İspanya)


Bu kupayı ikinci kez müzesine götürmek için sahneye çıkacak Fundosa takımı İspanya'nın en güçlü iki ekibinden bir tanesi. Şu anda ligde 2. sırada bulunmaları bunu kanıtlamakta. Son dönemlerde eski günlerine dönebilmek adına büyük çalışma içerisindeler. Kadrolarında Jon Pollock ve Tom Chambers gibi isimleri ve İspanyol milli oyuncuları bulunduruyorlar.
Fundosa'nın tam kadrosu şu şekilde:

Santa Lucia Sport Rome (İtalya)

İtalya'nın bu alandaki en başarılı takımı olan Santa Lucia'nın kadrosunda önemli isimler bulunduğunu görüyoruz. İnternetten ulaşabildiğimiz bilgilere göre kadrosunda İtalya milli takımı oyuncularından Alberto Pellegrini, Stefano Rossi ve Mateo Cavagnini'nin yanı sıra, Fransız oyuncu Mehiaoui ve iki Amerikali Jacob Counts ve Ian Lynch bulunmakta. Doğrulatamadığımız bilgilere göre de Santa Lucia eski oyuncularımız Justin Eveson ve Hussein Haidari'yi de kadrosunda bulunduruyor. Kaldı ki bu iki oyuncu kadrolarında olmasa bile oldukça iyi oyunculardan oluşan bir kadroya sahipler. Bunu İtalya Ligi'ni yenilgisiz olarak tamamlayarak gösterdiler. Şampiyonluğun güçlü adaylarından olan Santa Lucia'nın hali hazırda 3 şampiyonluğu bulunmakta.Grup Tahmini
B grubuna göre oldukça güçlü bir grupta yer aldığımız kesin. Özellikle Zwickau ve Santa Lucia ekipleri oldukça güçlüler.
İlk iki maçımızı bu iki güçlü ekibe karşı oynayacak olmamız bizim için önemli bir sınav olacak. Kadro kalitemizin bu iki takımdan da iyi olduğunu düşünmekle birlikte, geçen sene yaşadığımız sonucu da hatırlatmak isterim.
Fundosa'nın muhtemelen son sırada yer alacağı grubumuzda güçlü rakiplerimizle oynayacağımız karşılaşmalar sıralamamızı belirleyecektir. Tahminim grubu lider bitireceğimiz yönünde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder